Su Soğutma Kuleleri

ÜRÜN DETAY

Su Soğutma Kuleleri.

Aksıyal Fanlı Su Soğutma Kuleleri;Yatay ve dikey olmak üzere iki model üretilmektedir.Yatay tip soğutma kulelerinde hava ve su arası ısı transferi çapraz akışlıdır. Dikey modelde ise ters akışlıdır. 30 kW - 2600 kW kapasite aralığında üretilnektedir. Kule gövdesi galvaniz sac üzeri elektrostatik fırın boyalıdır.

Radyal Fanlı Soğutma Kuleleri;KURUMAN radyal fanlı soğutma kuleleri 190 kW - 2600 kW kapasite aralığında üretilmektedir. Bu kulelerde hava ve su arası ısı transferi ters akışlıdır. Yüksek verimli öne eğik sık kanatlı fanlar kullanılmaktadır. Kule gövdesi galvaniz sac üzeri elektrostatik fırın boyalıdır.


Kapalı Devre Su Soğutma Kuleleri;KURUMAN kapalı devre kuleler 120 kW - 1750 kW kapasite aralığında üretilmektedir. Kapalı devre su soğutma kulelerinde proses suyu serpantin içerisinden dolaşmaktadır. Böylece proses suyunun kirlenmesi ve eksilmesi önlenir. Bu tip kulelerde mevsim geçişlerinde kule su devresi kapatılarak soğutma yapmak (free cooling) mümkündür. Kuleler isteğe göre radyal veya aksiyal fanlı olabilmektedir. Daha yüksek kapasitelere gerekli sayıda kuleler birleştirilerek ulaşılması mümkündür.

DÖKÜMAN

Katalog Katalog